Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Wszystko co związane z motoryzacją
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Post autor: hubert »

Mam pewne pytanie. Może nie jest to skrzynia ciągnikowa, ale postanowiłem zaryzykować, może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Otóż w mojej skrzyni (Lublin 51) jest wałek kół pośrednich, on jest wbity w obudowę jeden koniec pod wałkiem sprzęgłowym, drugi zabezpieczony dokręconą blaszką pod wałkiem zdawczym. Wyrobił się i cieknie z niego w małych ilościach olej. Nie chce kupować co rok oleju i dolewać, bo to bezsensu, próbowałem pomalować minią i wbić, podziałało ale do pierwszej jazdy. Pochodziło to ok 2 h i znowu zaczęło. Czy są jakieś sposoby, może cały wałek pomalować (malowałem tylko końcówkę od zdawczego), może jakieś specyfiki dolewane do oleju, czy poprostu trzeba dokupić nowy wałek i teraz pytanie numer dwa czy takie wałki można jeszcze dostać? Jaka była by ich oscylacyjna cena? Może ktoś coś takiego posiada w starych zapasach?

A tak to wygląda na zdjęciach (widok tylko z "tyłu" skrzyni biegów, z przodu nie zdołałem dojść):

ObrazekObrazek

P.S. Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto pomoże, a jeżeli ktoś ma może okładziny, szczęki, "cały ręczny" do tej skrzyni będę wdzięczny za kontakt;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4860
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Post autor: Bolszewik »

Rzekomo specjalny olej z dodatkiem teflonu zatyka dziury ale to kwestia skali ubytków.

Wałek do napawania i szlifowania za drogo.

Jakiegoś zimieringu albo sznura łojowego nie da się tam wsadzić ?

Możesz wlać jakiś gęsty olej ale pewnie niewiele pomoże.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Post autor: hubert »

Nie to jest blacha-blacha, bez żadnego uszczelnienia, to się nie kręci, on tylko "trzyma" koła pośrednie, i one się na nim kręcą.
chodkii
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:51

RE: Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Post autor: chodkii »

jesli dasz radę go wyjac to zawiez do tokaza niech zrobi mały rowek załuz w niego oring i po sprawie
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Post autor: Deleted_User »

A nie masz czasem za dużo oleju jak ci cieknie ?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Wałek pośredni skrzyni biegów - cieknący olej

Post autor: hubert »

Nie, ten wałek jest cały zanurzony w oleju, na samym dole skrzyni. oleju mam z 3 cm niżej wlewu.
ODPOWIEDZ