RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: hubert »

Od multicara powinien pasować.
Awatar użytkownika
Rs 09
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:13

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: Rs 09 »

od multicara ale również pasuje od stara (25,28) benzyniaka lub żuk
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: Szczepan-1990 »

Multicar i z małymi kombinacjami od Żuka, Nysy ;)
danielo89
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2011, 23:37

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: danielo89 »

a od czego pasuje bendiks?
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: krakerss »

Witaj
Ja przerabiałem temat przed tygodniem. Powyższe posty są słuszne i wskazania prawidłowe ale to moim zdaniem nie ma sensu. Za 450 zł kupiłem nowy rozrusznik Magnetona 3 kW 12 V z przekładnią. Pali przy dzisiejszych temp. ( tj. 3- 8 na plusie) bez grzania świec. Kręci jak szalony 3-4 sekundy i pracuje na oba gary. Swój oryginalny dałem do profesjonalnego warsztatu tam zregenerowali go za 170 zł ( nowy stojan, szczotki bendix, tulejki). Będzie leżał w calach zachowania oryginalności (bo to dla mnie piorytet). Gdybym wcześniej wiedział że za 450 zł można kupić takie cudo na pewno nie męczył bym się zimą z opalarką itd itp. Pozdrawiam.
PS; Moje spostrzeżenie. Ten silnik tj. popularny 2 KVD jak nie zarzuci oliwy na pierścionki nie ma kompresji i nie pali.
Tomek RS
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2008, 19:00

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: Tomek RS »

Witam a czy mógł byś napisać jaki dokładnie kupiłeś rozrusznik od jakiego ciągnika pasuje ten szybko obrotowy pozdrawiam
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Jaki rozrusznik do RS-09

Post autor: krakerss »

Witam
Rozrusznik trzeba dopasować. Dobry warsztat to zrobi. Moduł silnika jest standardowy. Problemem jest odległość od wieńca (dorobiłem podkładkę dystansową) i ustawienie rozrusznika pod odpowiednim kontem wobec bryły silnika bo jest w tym miejscu stosunkowo ciasno ( rozpiłowałem oczka do mocowania robiąc z nich uszy w kształcie litery U). Jeśli znałbym to rozwiązanie wcześniej na pewno bym sobie wiele zaoszczędził. Nie potrafię pojąć jak można palić rs na normalnym rozruszniku i tak fabrycznie małej baterii. Jak coś podrzucę Ci namiar na PW na ten warsztat ( Kajetanów niedaleko Kielc)
ODPOWIEDZ